Satış ve Danışma Hattı: 0 546 459 54 51
Türkçe İngilizce

immobilizer nedir? ANASAYFA MANİSA OTO ANAHTAR immobilizer nedir?

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Puntoİmmobilizer otomobillerin araç çalıştırma (kontak) sistemine takılan elektronik bir devredir. 
Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir ve bu parça tamamlanmadan motor çalışmaz. Bu nedenle İmmobilizer olan otomobiller, "düz kontak" yapılamaz ve çalınmaları çok daha güçtürler.

İmmobilizer manyetik çalışan bir güvenlik sistemidir.

İmmobilizer iki parçadan oluşur; bir parçası mikro çip şeklinde anahtarda (transponder key) bulunur, diğer parçası ise direksiyon simidinin altında kontağa bağlı bir elektronik parçadır.

İmmobilizer, otolarda artık standart aksesuar olarak kullanılmaktadır diyebiliriz. İmmobilizer her sene milyonlarca otomobili hırsızlıktan koruyan bir araç kilit sistemidir. İmmobilizer nedir sorusuna araç güvenlik sistemi dedikten sonra, immobilizer nasıl çalışır sorusuna açıklık getirelim

Araç kilit Sistemleri adı altında bu güne dek direksiyon, el freni, vites kolu ve debriyaj pedalı gibi elemanlara bağlanan mekanik araç kilitleri kullanılmıştır. Sonra oto alarm sistemleri, en sonunda ise İMMOBİLİZER olarak adlandırılan otomobil güvenlik sistemleri hayatımıza girmiştir.

Eskiden immobilizer anahtarlı araçların anahtarları kopyalanamıyordu. Anahtarını kaybetmiş sürücüler oldukça zorlukla karşılaşıyordu ve çok büyük meblalara serviste yapılıyordu artık ÖZDEN Elektronik Anahtar olarak üstün teknolojideki cihazlarımız ve tecrübemizle bu zorlukları oldukça kısa sürede aşıyoruz. Anahtarınızı tamamen kaybetmiş dahi olsanız aracınızın immobilizer kodlarını çözümlüyoruz ve yine kod sistemi ile anahtarınızı üretiyoruz. Yolda kalmış olsanızda yol yardımımız ile size geliyor hemen yerinde anahtarınızı yapıyoruz.